Нормативно-правові документи,
що регламентують організацію харчування учнів

Закон України «Про дитяче харчування»

Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

Постанова КМУ від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

Наказ МОЗУ 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»

Лист МОН від 07.07.2021 № 1/9-347/26-04/19995/2-21 «Щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної, загальної середньої освіти»

Інформація щодо діючих грошових норм харчування учнів та вихованців у 2022 році

Рішенням виконкому Харківської міської ради від 24.11.2021 № 928 затверджено з 01.01.2022 року грошові норми харчування учнів та вихованців закладів освіти міста, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:
У закладах загальної середньої освіти:
- для учнів 1-4 класів (сніданок)–не більше 16,00 грн.
- для учнів 1 класів безкоштовне харчування молоком – не більше 9,00 грн.
- для учнів 1-11 класів пільгового контингенту, у тому числі дітей учасників антигерористичної операції (операції об’єднаних сил), – не більше 22,00 грн. (обід).

Харчування дітей пільгових категорій

Статтею 56 Закону України «Про освіту» визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням:
· дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,
· дітей з особливими освітніми потребами,які навчаються в спеціальних та інклюзивних класах,
· дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,
· дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які навчаються в закладах освіти,
· осіб інших категорій, визначених законодавством або рішенням органу місцевого самоврядування (рішеннями Харківської міської ради надається безкоштовне харчування дітям батьки яких задіяні чи були задіяні, зникли безвісті або загинули в ході проведення АТО/ООС).
З 20 травня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб». Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти , які мають статус дитини, яка постраждала в наслідок воєнних дій і збройних конфліктів,які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах забезпечуються безкоштовним харчуванням.
З 01 січня 2021 року набрав чинності Закон України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісті), помер під час захисту незалежності та суверенітету України.
Для оформлення безкоштовного харчування батькам дітей пільговихкатегорій необхідно звернутися до керівництва закладу освіти з заявою та надати відповідний пакет документів, визначних нормативними документами.

Інформаційний портал «ЗнаЇмо»

Кiлькiсть переглядiв: 2999