Свято "Щедрий вечір, добрий вечір"

2017-01-15

/Files/images/2016-2017/novosti/yanvar/schedriy_vechr/(3).jpg

Галерея "15.01.2017 Свято "Щедрий вечір, добрий вечір""

13 грудня в нашій гімназії відбулися урочистості присвячені Новому року (за старим стилем) – Щедромувечору. Учні 5 – 11 класів підготували театралізовану виставу. А також, за традицією гімназії, школярі завітали до кожного класу, вітаючивсіх з Новим роком та Василем і відзначаючи завершення періоду "Святих вечорів", який триває з 6 до 12 січня.Щедрий вечір (Маланка, Маланія, Василів вечір) — вечір 13 січня.Святкування його походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Миланки). Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки.У народній традиції обидва свята об'єдналися в Щедрий вечір, або свято Меланки.В ряді західних регіонів України, зокрема, в Галичині Щедрим (Другим Святим вечором) називають вечір 18 січня напередодні Водохреща (на решті України цей вечір знано як Голодна кутя)