ЗНО

Програма ЗНО з математики

Характеристика сертифікаційної роботи

Критерії оцінювання

Тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з математики

Завантажуй безкоштовний додаток з математики, проходь тести, вчи формули та готуйся до ЗНО, ДПА, іспитів, контрольних чи олімпіад із задоволенням та без інтернету

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з математики налічує 35 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (8 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю.

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–30, 33, 34.

При підготовці до тестування зверніть увагу на програму зовнішнього незалежного оцінювання з математики, відповідно до якої розроблено зміст тесту. Завдання ЗНО з математики полягає у тому, щоб оцінити знання та вміння учасників тестування:
· будувати математичні моделі реальних об'єктів, процесів i явищ та досліджувати ці моделі засобами математики;
· виконувати математичні розрахунки (виконувати дії з числами, поданими в різних формах, дії з відсотками, складати та розв'язувати задачі на пропорції, наближені обчислення тощо);
· виконувати перетворення виразів (розуміти змicтове значення кожного елемента виразу, знаходити допустимі значення змінних, знаходити числові значення виразів при заданих значеннях змінних тощо);
· будувати й аналізувати графіки найпростіших функціональних залежностей, досліджувати їxні властивості;
· розв'язувати рівняння, нepiвності та їх системи, розв'язувати текстові задачі за допомогою рівнянь, нерівностей та їxнix систем;
· знаходити на рисунках геометричні фігури та встановлювати їxнi властивості;
· знаходити кiлькicнi характеристики геометричних фiгур (довжини, величини кyтiв, площі, об'єми);
· розв'язувати найпростiшi комбiнаторнi задачі та обчислювати ймовiрностi випадкових подій;
· аналізувати iнформацiю, що подана в графiчнiй, табличній, текстовій та інших формах.

Радимо учасникам тестування з математики ознайомитися з наступними матеріалами:


/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд2.JPG

/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд3.JPG

/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд4.JPG

/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд5.JPG

/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд6.JPG

/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд7.JPG

/Files/images/2014-2015/virtualnyie_kabinetyi/02_fevral/matematika/gotovimsya_k_zno/Слайд8.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 331