/Files/images/9f241200496b7b98604947243107e74e.jpg

Десять фактів про користь читання

1. Читання робить погляд гостріше

Ви будете краще розуміти і бачити навколишній світ і людей, а найголовніше, самого себе. Гарну книгу обов'язково прочитайте ще раз - ви напевно побачите там щось нове.

2. Читання зберігає ваше фізичне здоров'я

Складати букви в слова , слова в образи , усвідомлювати те , що хотів висловити ними автор , і знаходити їм власне пояснення - це гімнастика для мозку. Без усякого ризику отримати травму !

3. Читання позитивно впливає на навколишнє середовище

Якщо ви читаєте книгу , значить , дерево з якого вона виготовлена ​​, було зрубано недаремно. Для читання книг немає потреби витрачати електрику або купувати батарейки , і при цьому вони легше ноутбука. Ви читаєте , а значить , не можете вести машину і ходити по вулицях , що веде до скорочення пробок і черг .

4. Читання навчить вас спілкуватися

Ваші цікаві зауваження чудесним чином перетворять навіть нудні розмови про вчорашні спортивних подіях або телевізійній передачі . А ваш зростаючий талант оповідача дозволить вам з легкістю приписувати собі пригоди вигаданих персонажів. Особливо велике враження це справляє на людей, які майже не читають.

5. Читання допомагає приємно проводити вільний час

Вам ніколи не набридне читати книги , тому що їх - величезна безліч , не вистачить і кількох життів , щоб прочитати все. Доведеться перепробувати багато різних жанрів, перш ніж ви знайдете книги , від яких дійсно отримуєте задоволення. Не здавайтеся, поки не відшукаєте «свою» книжку, адже вона може змінити життя.

6. Читання дарує спокій

Батьки , вчителі та інші дорослі будуть настільки раді бачити дитину читаючою , що не стануть зайвий раз смикати його .

7. Читання вигідно для вашого гаманця

По-перше , книги дешевше , ніж комп'ютерні ігри. По-друге , ваші знайомі не будуть мучитися з вибором подарунка , якщо дізнаються , що ви любите читати. (Є одне « але»: складайте списки побажань , інакше доведеться задовольнятися одними лише бестселерами. ) А по-третє, для тих, хто не отримав книгу в подарунок , завжди існують бібліотеки - книги там нічого не варті.

8. Читання допомагає сконцентруватися

Читати можна і під музику , і під час занять : читати і не звертати уваги на суєту навколо . Тренований читач без проблем може паралельно дивитися чотири передачі , весь час перемикаючи канали. При бажанні ви можете читати в транспорті.

9. Читання добре позначається на вашій фігурі

Не бійтеся набрати зайві кілограми. Читаючому людині не потрібно калорійна їжа , щоб впоратися з тяготами нудного життя . З книгою ви здатні подорожувати так далеко , як тільки побажаєте , і втілювати найфантастичніші мрії. Вас складніше спокусити попкорном : адже «кіно» вже йде в вашій голові.

10. Читання корисно для батьків

Спостерігаючи за тим , як дитина насолоджується книгою , дорослі теж втягуються в читання , навіть якщо вони дуже зайняті, щоб читати. Дорослі будуть вдячні дитині за знову здобутий щастя.

Як обрати книгу в бібліотеці?

Бібліотека це сховище величезної кількості книг. Вони різноманітні за змістом і призначенням, і починаючому читачеві або дитині, вперше прийшов до бібліотеки, буває непросто вибрати потрібну книгу.

  1. Перш за все, визначте чітко для себе, що вас найбільше цікавить у літературі, який жанр і напрямок, а також вирішите, книгу якого автора ви б хотіли почитати. Потім звертайтеся з проханням до бібліотекаря, і вам порадять книгу для читання.
  2. Якщо ви хочете самостійно вибрати книгу, то скористайтеся алфавітним каталогом, який повинен бути в будь-який (навіть сільській чи шкільної) бібліотеці. За каталогом ви зможете зрозуміти, чи є потрібна вам книга в бібліотеці і де саме (в читальному залі або в абонементному відділі).
  3. Якщо вам не вдалося знайти за алфавітним каталогу книгу конкретного автора, виберіть інший твір цього письменника.
  4. Скористайтеся системним каталогом, якщо вам, наприклад, потрібно знайти науковий матеріал для написання реферату з якоїсь певної теми. У цьому каталозі міститься інформація, яка розкриває зміст книг. Ви зможете швидко і без особливих зусиль підібрати кілька джерел різних авторів по близьких темах і питаннях і повно, багатогранно розкрити тему в рефераті.
  5. Обов’язково зверніть увагу на книжкові виставки, які часто влаштовують у бібліотеках до ювілеїв авторів або до святкових дат. Там ви зможете знайти необхідний матеріал, наприклад, для уроку позакласного читання в школі або просто відкрити для себе нового цікавого автора.
  6. Шукайте книги на полицях не тільки по алфавітному покажчику (першим буквам прізвища авторів), а й за жанровим принципом. Наприклад, полиці з фантастикою або пригодами розташовуються окремо від наукової збірки (енциклопедій, довідників, словників).
  7. Зверніться по допомогу до бібліотекаря, і вона, напевно, вкаже вам на полиці, де знаходяться книги, рекомендовані для вашої вікової категорії. Адже якщо ви подивитеся на серйозний психологічний роман передчасно, то не зможете його зрозуміти і оцінити по достоїнству.
  8. Якщо вас зацікавила якась книга, познайомтеся з анотацією до неї (вона знаходиться найчастіше на форзаці). За допомогою неї ви отримаєте коротку інформацію про зміст твору, а також про автора. Вивчення вмісту в кінці джерела також допоможе вам не помилитися у виборі цікавої саме для вас книги.
  9. Звертайте увагу і на шрифт. Молодшим школярам краще не брати книги з дрібними літерами.
  10. Вибираючи книгу, звертайте увагу також і на барвисті ілюстрації, адже яскраві і цікаві зображення, напевно, відіграють дуже важливу роль у сприйнятті вами літературного матеріалу.

Не можна:

§ перегинати книгу;

§ загинати сторінки;

§ робити записи чорнилом;

§ класти у книги олівці та інші предмети;

§ слинити пальці, коли перегортаєш сторінки;

§ читати книги під час їжі.

Як читати книгу

1. Читай повільно, не поспішаючи – краще запам’ятаєш прочитане.

2. Дочитуй книгу до кінця, не пропускай сторінок.

3. Осмислюй прочитане. Не допускай механічного читання.

4. Для свідомого сприймання ознайомлюйся з анотацією, прочитай епілог.

5. Намагайся охоплювати поглядом цілі фрази, речення, абзаци.

6. Коли зустрічаєш незнайомі слова під час читання книжок, періодики, звертайся до словників, довідників, енциклопедій.

7. Не дочитавши книгу до кінця, вклади закладку на тому місці, де зупинився.

8. Прочитавши книгу, обговори її з товаришами, батьками.

Кiлькiсть переглядiв: 649