/Files/images/2017-2018/_2018_rk_-_rk_ohoroni_kulturno_spadschini/lteraturno-memoralniy_muzey/(3).JPG


/Files/images/2017-2018/_2018_rk_-_rk_ohoroni_kulturno_spadschini/lteraturno-memoralniy_muzey/(2).JPG


/Files/images/2017-2018/_2018_rk_-_rk_ohoroni_kulturno_spadschini/lteraturno-memoralniy_muzey/(1).JPG

Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди

Адреса: 62241, вул. Приозерна, 3, с. Сковородинівка, Золочівського району Харківської обл.

В Україні існує три музеї Григорія Сковороди, але Національний літературно-меморіальний музей Г. Сковороди у Сковородинівці – особливий. Лише тут зберігаються особисті речі філософа: срібний англійський годинний з його дарчим написом «От Григория Варсавы Сковороды чрез Стефана Гречину», скрипка родини Правицьких, на якій грав філософ, перебуваючи у Бабаях, фамільна скриня Ковалівських.
Григо́рій Са́вич Сковорода́ (22листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк — 29жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина)— український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.
Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями, з 1770-хроків вів життя мандрівного філософа. У філософських діалогах і трактатах біблійна проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Сенс людського існування— подвиг самопізнання.

Філософські ідеї та спосіб життя Сковороди – нерозривні: він навчав бути самотнім – і сам був самотнім; навчав бути бідним – і сам був бідним; закликав до висот людського духу, до віри в Бога – і сам був на вершині духу, на вершині віри.
Син бідного козака з Полтавщини, Григорій Сковорода у 12 років вступає до Києво-Могилянської академії. Упродовж перших шести років юний Григорій повинен вивчати латину, церковнослов’янську мову, історію, географію, церковний спів, потім розпочинається 2-річний клас філософії, після нього – 4-річний клас богослов’я. Вивчаючи філософію, Сковорода знайомиться з мислителями Стародавньої Греції та Риму. Його улюблені античні автори – Сократ, Платон, Арістотель, Епікур, Плутарх, поети Вергілій та Горацій, засновник байки Езоп. Не менший вплив на формування поглядів мислителя мали Отці церкви. Але основою духовного життя Сковороди, його творчого натхнення була Біблія. Він настільки любить Біблію, що називає її Богом, вважає світом символів, що разом із макрокосмом (усе довколишнє) і мікрокосмом (світ людини) формує простір нашого буття.


Кiлькiсть переглядiв: 79